Geschreven door

LinkedIn logo

Steven Volders

Gepubliceerd op

27 juli 2024

Leestijd

1 min

Op de hoogte blijven?

Wekelijks posten wij onze opinies op LinkedIn.

LinkedIn auteur

Steven Volders

Violet88

LinkedIn logo

Bekijk LinkedIn

Arrow icon

Ga naar een vierdaagse werkweek!

AFAS Software kan door investeringen in interne systemen over naar een vierdaagse werkweek.

Het lijkt alsof meer mensen in Nederland behoefte hebben aan een vierdaagse werkweek, de inbox van de recruitmentafdeling stroomde na dit besluit namelijk binnen no time helemaal vol.

De Nederlandse arbeidsmarkt blijft kampen met krapte. In sommige sectoren wordt juist gevraagd om meer uren te maken, niet minder.

Personeel is dus schaars, maar tijd is nog schaarser. Hoe kan je hier onderuit komen?

AFAS toont aan dat automatiseren effectief is: in 25 jaar tijd is de arbeidsproductiviteit bij het bedrijf met maar liefst 650% gestegen (gemiddeld 28,2% per jaar).

Als je meer mensen voor in je team zoekt, of gewoon behoefte hebt om elke week een dag meer voor jezelf te hebben, moet je veranderen.

Veranderen doe je op twee manieren:

- Inventariseren
- Optimaliseren

Tip van de week

Tip van de week

Het stroomlijnen van workflows zorgt ervoor dat taken efficiënter worden uitgevoerd. Bijvoorbeeld: interne communicatie verbeteren met projectmanagementtools zoals Asana of Monday kan gemiddeld 2-3 uur per week aan zoekwerk en vergaderingen schelen.