Geschreven door

LinkedIn logo

Steven Volders

Gepubliceerd op

19 februari 2025

Leestijd

2 min

Op de hoogte blijven?

Wekelijks posten wij onze opinies op LinkedIn.

LinkedIn auteur

Steven Volders

Violet88

LinkedIn logo

Bekijk LinkedIn

Arrow icon

De keuze is reuze

Je kent vast wel de uitdrukking: ‘Wij van WC-Eend adviseren WC-Eend’.

Het ging na de reclamecampagne van WC-Eend in 1989 een eigen leven leiden als uitdrukking die gebruikt wordt wanneer deskundigen advies geven dat hun eigen belang dient.

In de softwarebranche is het niet anders:
➔ SaaS organisaties promoten de perfecte werking van hun tools.
➔ Maatwerk software leveranciers promoten de eindeloze mogelijkheden van maatwerk.

Beide hebben zo hun voor- en nadelen.

Met SaaS weet je precies wat je krijgt en je betaalt maandelijks een vast bedrag. Maar mis je een deel van de oplossing? Dan heb je pech. Als je geluk hebt komt het ooit op de roadmap.

Met maatwerk software kun je ongeveer alles maken wat je wil en het volledig op jouw organisatie afstemmen. Het nadeel hierbij is dat opstarten duur en tijdrovend kan zijn.

Het kan best zijn dat een SaaS product goed bij je organisatie aansluit, maar het net een paar dingen mist.

Waarom dan niet het beste van beide werelden gebruiken?

✅ Je schaft het SaaS product aan voor het grootste deel van je werkzaamheden.
✅ Je maatwerk software leverancier bouwt een of meerdere extra taken tegen de software aan.

Zo kan je je SaaS product blijven gebruiken, maar het nog beter integreren in je organisatie.

Én je hoeft niet vanaf 0 te beginnen.

Handig toch?

𝘒𝘭𝘦𝘪𝘯𝘦 𝘴𝘪𝘥𝘦𝘯𝘰𝘵𝘦: 𝘩𝘦𝘵 𝘚𝘢𝘢𝘚 𝘱𝘳𝘰𝘥𝘶𝘤𝘵 𝘮𝘰𝘦𝘵 𝘩𝘪𝘦𝘳 𝘸𝘦𝘭 𝘥𝘦 𝘮𝘰𝘨𝘦𝘭𝘪𝘫𝘬𝘩𝘦𝘪𝘥 𝘷𝘰𝘰𝘳 𝘣𝘪𝘦𝘥𝘦𝘯, 𝘴𝘰𝘮𝘮𝘪𝘨𝘦𝘯 𝘻𝘪𝘫𝘯 𝘨𝘦𝘴𝘭𝘰𝘵𝘦𝘯 𝘷𝘰𝘰𝘳 𝘦𝘹𝘵𝘦𝘳𝘯𝘦 𝘬𝘰𝘱𝘱𝘦𝘭𝘪𝘯𝘨𝘦𝘯 ❌ 

Tip van de week

Tip van de week

Het kiezen tussen een SaaS oplossing of maatwerk lijkt vaak ingewikkelder dan het is. Door de twee met elkaar te combineren kun je profiteren van hetgeen wat al is uitgevonden, maar het wel naar je eigen hand zetten.